PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Baranya Vármegyei Független Vizsgaközpont
Vizsgáztatói Névjegyzékbe történő jelentkezéshez
A Vizsgaközpont 2021. július 1-jén jött létre az új szakképzési rendszer részeként. A Baranya Megyei Akkreditált Vizsgaközpont a szakképzési törvényben meghatározott tevékenységéhez vizsgáztatói feladatok ellátására szakértőket keres. Vizsgaközpontunk elsősorban Baranya megyében szervezi vizsgáit.
A Baranya Vármegyei Független Vizsgaközpont az 1. számú mellékletben felsorolt szakmák, szakképesítések tekintetében kívánja kialakítani Vizsgáztatói névjegyzékét.
A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Szkr.) 272. § (1) - (3) bekezdése értelmében a Baranya Megyei Független Vizsgaközpont Vizsgáztatói névjegyzékébe az alábbi feladatok ellátására lehet pályázni:
- vizsgabizottság mérési feladatot ellátó tagja, a vizsgázó tudásának felmérését végzi,
- vizsgabizottság ellenőrzési feladatot ellátó tagja (vizsgafelügyelő), felel a szakmai vizsga szabályszerűségéért (Kamara delegálásának hiányában kerül megbízásra),
- vizsgabizottság értékelési feladatot ellátó tagja, minősíti a vizsgázó teljesítményét.
A vizsgaszervező intézmény kéri fel, és bízza meg az általa kialakított és gondozott Vizsgáztatói névjegyzékből a mérési feladatokat ellátó tagot, valamint az értékelési feladatokat ellátó tagot, továbbá a szakmai vizsga jegyzőjét, a területileg illetékes gazdasági kamara delegálja a vizsgafelügyelőt az akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgákra.
A Baranya Megyei Független Vizsgaközpont önállóan csak az akkreditáció megszerzése után szervezhet vizsgákat és kérhet fel szakembereket vizsgáztatói feladat ellátására. Az adatbázis feldolgozása után a vizsgaközpont képzéseket hirdet meg, melyek sikeres elvégzése feltétele a későbbi felkérésnek és megbízásnak. A szakértőket jelen pályázati felhívás 1. melléklete szerinti szakmákra és szakképesítésekre keressük.
A pályázaton történő részvétel feltételei:
Pályázatot az nyújthat be, aki:
- az Szkr. 134. § (2) bekezdésben előírtak alapján rendelkezik szakmai tanárképzésben szerzett mesterfokozattal vagy felsőfokú végzettséggel és az ágazatnak megfelelő szakképzettséggel, illetve az Szkr. 134. § (3) bekezdése alapján legalább érettségi végzettséggel és az ágazatnak megfelelő szakképesítéssel rendelkezik az adott területen, és minimum 5 év szakmai tapasztalattal,
- cselekvőképes
- büntetlen előéletű és nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt.
- hozzájárul személyi adatai névjegyzékben való közzétételéhez, kezeléséhez.
- a mérési feladatot ellátó tag esetén a megszerezhető szakma tekintetében rendszeres oktatási tevékenységet folytat.
A vizsgafelügyelő, illetve a vizsgabizottság további tagja nem lehet az, aki a vizsgázó szakmai vizsgára történő felkészítésében részt vett, vagy a vizsgázó hozzátartozója. (Szkr. 272. § (4)).
A jelentkezés kötelező mellékletei (szkennelt másolatban):
- szakmai önéletrajz,
- iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló okiratok,• a pályázó nyilatkozatai
- büntetlen előélet igazolása - amennyiben rendelkezésre áll, végső benyújtás a képzés sikeres elvégzése után (3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány),
- Amennyiben nyugdíjas, igazolás a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság által folyósított ellátás törzsszámáról.
A pályázat benyújtásának menete:
- A jelentkező kitölti az adatbázisba való felvételhez szükséges online Jelentkezési űrlapot és elküldi,
- Hiánytalanul feltölti a megadott dokumentumokat és elfogadja a szükséges nyilatkozatokat. A pályázat befogadásának feltétele az alábbi dokumentumok beküldése az v
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre:- 1.sz melléklet a szakmák/szakképesítések megjelölésével
- végzettségeket, nyelvismeretet igazoló dokumentumok
- · szakmai önéletrajz
- · erkölcsi bizonyítvány
- · szakmai tapasztalatot igazoló dokumentum (ha van)
- Az önéletrajzban a jelentkező kitér valamennyi korábbi vizsgáztatói és munkatapasztalatára, a szakterületen eltöltött időkre is. Kérjük, jelezze azt is, ha van online vizsgáztatási tapasztalata. Kérjük valamennyi képzettségét igazoló dokumentum feltöltését, tehát nem kizárólag a legmagasabb iskolai végzettség igazolását. Amennyiben több területen is rendelkezik szakmai ismerettel, úgy célszerű valamennyi diploma, oklevél, tanúsítvány, munkatapasztalat feltöltése.
- Vizsgaközpont az adatfeldolgozás és az akkreditációs folyamat függvényében értesítést küld a jelölt számára az (a jóváhagyott) adatbázisba kerüléshez szükséges belső képzés időpontjáról. (Ennek várható időpontja a nyár végére tehető.)
- A tanúsítvány megszerzését követően a jelentkező felkerül a vizsgaközpont által jóváhagyott vizsgáztatói és/vagy szakértői adatbázisába.
A pályázat benyújtásának határideje: Folyamatos
A pályázatok benyújtása, annak visszavonásáig, folyamatos. A benyújtott pályázatok elbírálása évente három alkalommal, január, április, és szeptember hónapokban történik. Minden bírálat esetén az azt megelőző hónap utolsó napjáig hiánytalanul beérkezett pályázatok számítanak érvényes pályázatnak.
A bírálat eredményéről a jelentkezők a Jelentkezési lapon megadott e-mail címre kapnak értesítést.
Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy a nyilvántartásba került vizsgabizottsági tagok részére szervezett ismeretmegújító továbbképzéseken és tréningeken három évenként részt kell vennie és tudásáról számot adnia. Az első továbbképzést a névjegyzékre kerülést követő egy éven belül, de az első megbízást megelőzően mindenképp teljesíteni kell.
A pályázattal kapcsolatban további információt kérhet:
telefonon: Bujtor István: +36 30 6980008
dr. Nyíri Csilla: +36 30 0905776,
e-mailben: v
Mellékletek:
- 1.sz.melléklet:Szakma/Szakképesítés (excel):Szakma/Szakképesítés (excel)
- Szakmai önéletrajz minta (word)